Prosíme o dodržování doby nástupů (16. -18. hod.) a předání pokojů (do 10. hod.) Od 1.12.2019 změna ceníku ubytování !

Vítejte

Počasí dnes Počasí  zítra Počasí pozítří Počasí za tři dny Počasí  za čtyři dny


VÍTEJTE

Na stránkách penzionku „U Jurášů“

Penzionek U Jurášů
Penzionek U Jurášů

Náš penzionek je situován do nové zástavby v obci Stožec.
Nová čtvrť tzv. „Za školou“ se nachází na periferii obce.
Stožec je obec, která je součástí Národního parku Šumava a to v jeho jižní části.

K dispozici jsou dva pokoje a to tak, že jeden je v přízemí se dvěma lůžky, vlastní kuchyňkou a vlastním sprchovým koutem + wc, vhodný pro pár.

Druhý pokoj je až čtyřlůžkový 2+2 (k dispozici jsou dvě výsuvné plnohodnotné postele jako přistýlky),jedná se o podkrovní pokoj s vlastní kuchyňkou, sprchovým koutem a wc též k dispozici jako součást podkrovního pokoje. Vhodné např. pro 3-4 čtyřčlenou rodinu , nebo jen dvě osoby.

Od 1.06.2015 – bude zprovozněn pokoj „B“. Vybavení – tv, vlastní kuchyňka, vlastní sprchový kout a wc.
Pokoj je vhodný pro ubytování páru.

 

Něco o Stožci….

Bývalá dřevařská osada byla založena v roce 1769. Stožec byl významným střediskem dřevařské výroby z rezonančního smrkového dřeva, jehož byly okolní lesy vždy bohatým zdrojem.
Mezi historické památky obce patří dřevěná mariánská kaple Panny Marie, která byla v 18. století postavená knížetem Janem Adolfem Schwarzenbergem. Kaple se nachází na tzv. Stožecké skále a je poutním místem díky prameni, jehož voda podle pověsti uzdravila slepce. Nad kaplí stával v minulosti strážní hrádek, z něhož zbyly pouze ruiny. Na jižní straně Stožecké skály se rozkládá přírodní rezervace Stožecká skála s původním porostem klenové jedlobučiny. Tato oblast je podobná Boubínskému pralesu a je zde nádherný výhled do okolí. Dnes je toto místo známým turistickým cílem.
Stožec a jeho okolí spadá do NP Šumava. K aktivnímu odpočinku je tady připraveno několik značených turistických cest a cyklotras. V zimě jsou tady upravené běžecké tratě – na české straně kolem 110 km a na německé okolo 135 km. Pokud jste vyznavači in-line bruslení, naleznete zde jednu z nejlepších a zároveň nejkrásnějších in-line cest. Trasa, která je patnáctikilometrová kopíruje Studenou Vltavu, Vltavu a železniční trať. Vede ze Stožce do Nové Pece.

 .